English
  LAMINATE VENEER
 

Dişlerin ön yüzeylerine uygulanan çok ince porselen yapraklardır. Laminate'ler sayesinde estetik mucizeler yakalamak mümkündür. Daha önceleri dişlerin estetik amaçlı küçültülüp kaplandığı göz önüne alınırsa, dişlerin sadece ön yüzeylerinden bir balik pulu kalinliginda ( 0,3-0,7 mm ) aşındırma sonrasi estetiğin kusursuz hale getirilebilmesi laminatelerine büyük avantaji sayılmaktadir. Laminateler çok ince olmaları ve metal içermemeleri sebebiyle ışık geçirgenliği, şeffaflik ve natürel görüntü açısından mükemmel sonucu yakalamasıyla, gerek hekimi, gerekse hastayı son derece memnun eden sonuçlar doğurmaktadır.

Laminatelerdeki ışık geçirgenligi, derinlik ve canlilik açısından doğal dişlerle ayni görüntüyü elde etme olanagi sağlamaktadir. Laminate'lerdeki ışık geçirgenliği ve natürel görüntüsü yapım tekniğine görede değişebilir.

Laminetelerde kullanılan malzemenin çok ince olması ve çok sayıda estetik detay içermesi, hekimin çok deneyimli olmasını ve çok iyi bir laboratuarla çalışmasını zorunlu kılmaktadir. Laminatelerdeki kusursuz estetik başarıyı elde etmekteki en önemli faktör hekim ve teknisyenin tecrübeleri ve koordine çalışmalarıdır.

Laminate'ler çok ince olmalarına rağmen kullanılan çok özel yapıştırıcılar sayesinde yapıştırıldiktan sonar kırılmaya karşı çok dayanıklıdırlar

Tedavi süresinin çok kısa ve ağrısız olması, dişten aşındırılan miktarin minimum olması ve estetik sonuçlarin mükemmel olması laminatelerin en büyük avantajlarıdır. Ayrica aşınmaya karşı direncinin yüksek oluşu ve dişi renkleştiren çay, kahve, sigara gibi dış etkenlerle renk değiştirmemeleride laminatelerin önemli avantajlari arasindadir.

PaydaşMedikal ©2020 By COMUNER